O trasie koncertowej

Cohen i KobietyTo niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety.

Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretowały na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style, różne pokolenia. Za oprawę muzyczną i aranżację koncertu odpowiada producent muzyczny, kompozytor i muzyk, znany chociażby z Republiki – Leszek Biolik.

Koncert jest energetycznym i magicznym spotkaniem przyjaciół, grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspiruje artystów od pokoleń. Niezapomniane przeboje In My Secret Life, Suzanne czy Dance Me To The End Of Love w nowym kobiecym wymiarze. Na jednej scenie wystąpią: Urszula DUDZIAK, Grażyna ŁOBASZEWSKA, Natalia KUKULSKA, Anita LIPNICKA, Julia PIETRUCHA, Matylda DAMIĘCKA, Barbara WROŃSKA i Daria ZAWIAŁOW.

Cohen i Kobiety był Koncertem Galowym w Teatrze Ziemi Rybnickiej w ramach 22. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA.

„Leonarda Cohena znalem właściwie od zawsze.
Tak jak słuchacz może poznać artystę.
Wielokrotnie porywany różnymi muzycznymi fascynacjami, wiedziałem, że zawsze mogę do niego wrócić.
I zawsze wracałem.
Świadomy i niebywale ludzki pozostawał w pewien sposób niezmienny i trwały, mimo tego, że wokół, zmieniały się mody, a wraz z nimi muzyka i muzyczne trendy.
W jakiś sposób łączyła nas wieź zaufania.
Zaufania jakie wierny słuchacz może mieć do artysty. Zaufania które, nie łatwo jest, artyście zdobyć, ale jeszcze trudniej, nigdy go nie zawieść.
Pozwalało mi ono na „pokazywanie” Cohena wielu moim znajomym, czy narzeczonym ufając, że gdy wyda następny album, nie będą patrzyły na mnie z lekkim pobłażaniem czy uśmiechem.
Nie zawodził mnie absolutnie nigdy, a powiedział i nagrał w swoim życiu wiele.
I choć nie napisze już nic więcej, tym razem przemawia do nas głosem niezwykłych kobiet.
COHEN – KOBIETY, to spektakl, w którym wybitne polskie artystki zaśpiewają jego utwory, nadając im, być może, dodatkowe, unikalne znaczenia.
Dla mnie prywatnie, możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia, możliwość okazania szacunku i niezwykła podróż…. „
- Leszek Biolik

BILETY

14.10.18 Katowice kup bilet    info DODATKOWY KONCERT
14.10.18 Katowice kup bilet    info DODATKOWE BILETY
27.10.18 Kraków kup bilet    info
28.10.18 Warszawa kup bilet    info
10.12.18 Szczecin kup bilet    info
14.12.18 Gdynia kup bilet    info
15.12.18 Poznań kup bilet    info
16.12.18 Łódź kup bilet    info