O trasie koncertowej

„COHEN I KOBIETY” trasa 2020/2021.„Cohen i Kobiety” - koncerty trasy, która jesienią 2018 roku zelektryzowała polską publiczność, będzie można zobaczyć w Warszawie i Zabrzu, w 2021 roku. Na jednej scenie wystąpią cudowne kobiety, wspaniałe artystki, a przede wszystkim gwiazdy kilku pokoleń: Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Daria Zawiałow, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich w niepowtarzalny sposób zinterpretowała niezapomniane przeboje Leonarda Cohena, legendarnego kanadyjskiego barda i poety

 

Każdy z koncertów „Cohen i Kobiety” to niemal magiczne spotkanie z nastrojową i niepowtarzalną piosenką Leonarda Cohena, który stworzył swój własny, niepodrabialny styl i klimat. Doskonale odnajdują się w nim gwiazdy i wspaniałe wokalistki: Anita LipnickaNatalia KukulskaDaria ZawiałowGrażyna ŁobaszewskaJulia PietruchaBarbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich utworom Cohena daje coś z siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika urzeka już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.

 

Cohen i jego muzyka nie zawiodły mnie absolutnie nigdy, choć artysta powiedział i nagrał w swoim życiu wiele. I choć nie napisze już nic więcej, tym razem przemawia do nas głosem niezwykłych kobiet. „COHEN i KOBIETY”, to spektakl, w którym wybitne polskie artystki zaśpiewają jego utwory, nadając im, być może, dodatkowe, unikalne znaczenia. Dla mnie prywatnie, możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia i szansa okazania szacunku oraz niezwykła podróż - mówi Leszek Biolik, aranżer i producent muzyczny trasy koncertowej, od lat uznany kompozytor i muzyk legendarnej Republiki.

 

W nowym pokazywaniu Cohena i jego twórczości dużą rolę odkrywa oprawa muzyczna oraz aranżacje, które przenoszą te utwory w nową przestrzeń, nadają nowego wydźwięku. Teksty, ich duch, pozostaje ten sam. Piosenki Cohena doczekały się wielu interpretacji, śpiewają je artyści na całym świecie. Myślę, że jest to jeden z takich twórców, którego dzieła inspirować będą jeszcze wiele przyszłych pokoleń. Cohen to klasyk po prostu - dodaje Anita Lipnicka.

 

Gdyby sam Cohen mógł tego posłuchać, to pewnie też byłby zachwycony, jak publiczność, która po koncercie owacją na stojąco dziękowała artystom. To dla wielu fanów Cohena i nie tylko, był niezapomniany koncert. Podróż w czasie pełna wzruszeń, nostalgii, ale też zaskoczeń. (…) – pisała w listopadzie 2019 roku Ryszarda Wojciechowska recenzująca koncert w Dzienniku Bałtyckim.

 

„Cohen i Kobiety” to doskonała okazja by jeszcze raz spotkać się z jego muzyką i przebojami taki jak: „In My Secret Life”, „Suzanne” czy „Dance Me To The End Of Love” w niezwykłym towarzystwie kobiet, gwiazd polskiej sceny muzycznej. Już 11 września w Warszawie, 20 września w Szczecinie, a 8 listopada w Zabrzu.

BILETY

24.11.19 Bydgoszcz Sprzedaż zakończona     info
25.11.19 Gdańsk Sprzedaż zakończona     info
09.12.19 Wrocław Sprzedaż zakończona     info
20.09.20 Szczecin Sprzedaż zakończona     info
10.05.21 Warszawa - KONCERT WYPRZEDANY - NOWA DATA Sprzedaż zakończona     info
10.05.21 Warszawa - KONCERT DODATKOWY - NOWA DATA Sprzedaż zakończona     info
04.12.21 Zabrze NOWA DATA kup bilet     info
ARTYŚCI

TWÓRCY