Olga Szomańska gościem specjalnym noworocznego koncertu „Niemen inaczej” w Teatrze Roma w Warszawie!

Rok jubileuszu 80. urodzin Czesława Niemena zakończymy specjalnym koncertem noworocznym „Niemen inaczej” w Warszawie. To będzie ostatnia okazja by przypomnieć sobie ponadczasowe piosenki Czesława Niemena w nowych, intrygujących interpretacjach wybitnych polskich wokalistów: Natalii Niemen, Stanisława Sojki, Janusza Radka, Sławka Uniatowskiego oraz gościa specjalnego Olgi Szomańskiej. Zapraszamy 30 grudnia do Teatru Roma, początek koncertu godzina 20:30.

           

Twórczość Czesława Niemena, mimo upływu lat jest wciąż aktualna zarówno w przekazie muzycznym jak i literackim. Dlatego warto sięgać po jego piosenki, jak czynią to artyści koncertu „Niemen inaczej”, pokazując ich nowe, nieznane artystyczne oblicza. Podczas specjalnego noworocznego koncertu trasy, na scenie stołecznego Teatru Roma zobaczymy: Natalię Niemen, Stanisława Sojkę, Sławka Uniatowskiego oraz Janusza Radka. W roli gościa specjalnego pojawi się zaś Olga Szomańska. Wokalistka i aktorka jest laureatką „Szansy na sukces” i finalistką VI edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Z Piotrem Rubikiem, jako solistka oratorium „Tu Es Petrus” w 2005 roku, za piosenkę „Niech mówią że to nie jest miłość” śpiewana w duecie z Przemysławem Brannym zdobyła nagrodę „Przeboju Lata z Jedynką” podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, a także inne wyróżnienia: „SuperJedynkę” na 43 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2006 oraz I nagrodę podczas „TOPTrendy Festiwal” Sopot 2007. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in. „Kwiaty we włosach”, „Pińska szlachta” czy „Legalna blondynka”. Obecnie można ją zobaczyć w tytułowej roli „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz w „Czarownicach z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie.

Solistom towarzyszył będzie zespół uznanych muzyków sesyjnych oraz Kwartet RAMPA. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Pod Papugami”, „Sen o Warszawie”, „Jednego serca”, „Wspomnienie”, „Bema pamięci żałobny rapsod”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, a także utwory z późnego okresu twórczości legendy polskiej piosenki. W niezwykłym finale koncertu zabrzmi duet Czesława Niemena i jego córki Natalii Niemen w najważniejszym protest songu w historii polskiej muzyki rozrywkowej „Dziwny jest ten świat”.

Noworoczny koncert „Niemen inaczej” to ostatnia szansa na spotkanie z muzyką Czesława Niemena i artystami w niezwykłym spektaklu, który wiosną tego roku w największych miastach w Polsce oklaskiwała wielotysięczna publiczność.

Skład artystyczny:
Natalia Niemen, Janusz Radek, Sławek Uniatowski, Stanisław Sojka oraz gość specjalny: Olga Szomańska.