OBYWATELE REPUBLIKI - WYDARZENIE, KTÓRE PRZEJDZIE DO HISTORII!!

OBYWATELE REPUBLIKI

Ponadczasowe piosenki znów usłyszymy na żywo. 

Już 15 października legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik ponownie wystąpią razem na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego Zespołu pod nazwą Republika. Koncert odbędzie się w Sali Ziemi znajdującej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaśpiewają wyjątkowi wokaliści i wokalistki: Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Piotr Rogucki i Błażej Król, a akompaniować będą muzycy Zespołów Elements. Wystąpi też trio Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak w projekcie Czarno-Białe Ślady. 

Piosenki, które usłyszycie podczas tego koncertu nie są zwyczajne. Są ponadczasowymi perełkami pokazującymi kunszt twórczy Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego. To niezwykłe opowieści o życiu, miłości, przemijaniu, radościach i smutkach dnia codziennego, ukazującymi również relacje wewnętrzne twórcy i walkę z samym sobą. To także wyjątkowo trafny obraz rzeczywistości, w której powstawały, a jednocześnie zadziwiająca celna diagnoza czasów współczesnych.

Ciechowski jak mało kto w polskiej muzyce zdawał sobie sprawę z wartości rocka jako dziedziny sztuki. Przeszedł długą drogę od ascezy i minimalizmu z legendarnego debiutu płytowego „Nowe sytuacje”, poprzez socrealistyczną metamorfozę i różnorodność płyty „Tak, tak!”, aż po nowoczesny i eklektyczny album „Masakra”. Każdy z etapów jego twórczości (w tym ten realizowany jako „Obywatel G.C.”) na trwale wpisał się w naszą kulturę. Większość z nich zostanie zaprezentowana podczas poznańskiego wieczoru.

Październikowe wydarzenie ma dodatkowy ciężar gatunkowy. To w Poznaniu Zespół Republika wystąpił ostatni raz publicznie. Miało to miejsce 11 listopada 2001 roku. Niespełna sześć tygodni później Ciechowski nagle zmarł i Zespół zawiesił działalność. Minęło 21 lat i te piosenki będzie można znowu usłyszeć w Poznaniu, przekonując się o ich mocy i ponadczasowym przesłaniu. 


Link do wydarzenia👇:

https://fb.me/e/3ArnmiLMV


BILETY 🎫 :

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/obywatele-republiki/?partner=musiccompanyspzoo