"NIEMEN INACZEJ” - KONCERT JUŻ 9 PAŹDZIERNIKA W POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ W GDAŃSKU.

Koncert „Niemen inaczej” powraca do Trójmiasta. Wiosną koncerty trasy w całej Polsce, w tym w Gdyni, oklaskiwała wielotysięczna publiczność. Teraz piosenek Czesława Niemena w nowych interpretacji będzie można posłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie wystąpią Natalia Niemen, Janusz Radek, Kwartet Rampa oraz goście specjalni Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak. Koncert już 9 października o godzinie 18.30.

Wiosną w niemal 20 koncertach trasy „Niemen inaczej” uczestniczyło ponad 20 tysięcy widzów. To sukces, który pokazuje jak ważną postacią dla polskiej piosenki był Czesław Niemen. Mieszkańcy Trójmiasta pamiętają z pewnością jego występy, szczególnie te w Operze Leśnej w Sopocie. To właśnie tu 20 sierpnia 1967 roku Czesław Niemen, mimo przeziębienia, wystąpił przed sopocką publicznością wykonując nagrodzoną dwa miesiące wcześniej na opolskim festiwalu piosenkę "Dziwny jest ten świat". W 1979 roku na tej samej scenie Czesław Niemen sięgnął po Grand Prix III Festiwalu Interwizji utworem „Nim przyjdzie wiosna”.  Do historii przeszedł również jego występ z sierpnia 1990 podczas koncertu „W imieniu Niepodległej” zorganizowanym z okazji 10- lecia powstania „Solidarności”. Tym razem piosenek Czesława Niemena będzie można posłuchać podczas specjalnego koncertu „Niemen inaczej” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie zobaczymy Natalię Niemen, Janusza Radka oraz Kwartet Rampa.

Oprócz utworów dotychczas wykonywanych przez mnie w koncertach „Niemen inaczej” zaśpiewam „spodchmurkapelusza”. To jedna z moich ulubionych kompozycji ojca. Na trasie pięknie interpretował ją Kuba Badach – mówi Natalia Niemen.

Nowy wymiar utworom Niemena nadadzą także goście specjalni koncertu: związana z Trójmiastem Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak.

Jestem podekscytowana muzycznym spotkaniem z Grażyną Łobaszewską i Michałem Szpakiem. Z Grażyną znamy się prywatnie, ale nigdy nie doświadczyłam przyjemności wspólnego z nią muzykowania. W koncercie razem będziemy budować emocje w piosence „Jednego serca”. Natomiast Michała dopiero poznam i już się na to cieszę, bo wyczuwam że ma fajną energię. Już za to go lubię (śmiech). Poszalejemy razem wykonując duet „Człowiek jam niewdzięczny” – dodaje córka legendy polskiej muzyki.

Co ciekawe dobrze znana, nie tylko trójmiejskiej publiczności, Grażyna Łobaszewska, od kilku lat z sukcesem interpretuje piosenki Czesława Niemena, a w jej dyskografii znajdziemy płytę "Dziwny jest...". Z kolei Michał Szpak, kolorowy ptak i osobowość polskiej sceny muzycznej, nie raz deklarował jak ważna jest dla niego twórczość legendy polskiej piosenki. To przecież od kultowego protest songu „Dziwny jest ten świat”, wykonanego w X – Factor, zaczęła się jego sceniczna kariera.

Grażyna Łobaszewska jest dla mnie absolutną królową. Nikt w Polsce nie frazuje jak ona, nikt nie ma tego bluesowo- soulowego „czuja”. Michał zaś posiada niezaprzeczalny dar od Boga. To genialne warunki wokalne i ogromny samorodny talent – mówi o gościach specjalnych koncertu Natalia Niemen.

„Niemen inaczej” 9 października, godzina 18.30 Polska Filharmonia Bałtycka.